OZBROJIT SE, NEBO SE NECHAT ODZBROJIT? TO JE TO, OČ TU BĚŽÍ!

Stále častěji mám pocit, že žiji v paralelním světě. V poslední době média již moc neinformují o migrační krizi, naopak z Eurokomise zaznívají slova o míru a štěstí. Zdá se, že vše je v pořádku. A aby nám ten “mír” vydržel, je dle závěrů Evropské unie nutné běžné občany odzbrojit. Omezit jejich legální držení zbraní, protože stát, resp. jeho bezpečnostní složky se postarají o bezpečnost každého jednoho z nás. S tímto nastavením bezpečnostní politiky navrhované Evropskou komisí však ostře kontrastuje dění ve světě okolo nás.

Atentáty ve Francii (Paříž, Nice), v Belgii a naposledy také v Německu, kde mladý Afghánec zaútočil sekerou a nožem na cestující ve vlaku a těžce zranil 4 lidi. Výsledkem této bezpečnostní politiky jsou stovky mrtvých a tisíce zraněných Evropanů. Morální a materiální škody jsou nevyčíslitelné. Musím se ptát: “Páni eurokomisaři, kde je naše bezpečnost?! Proč nám chcete omezit naše právo na legální držení zbraně a znemožnit nám bránit sebe a své blízké?”

Nebylo by lepším řešením podmínit držení zbraně kvalitními psychotesty a výcvikem zacházení se zbraní? Jak by asi dopadlo řádění Afghánce ve vlaku se sekerou, pokud by byl na místě alespoň jeden občan s legálně drženou zbraní a základním výcvikem? Možná by to dopadlo stejně, ale možná také úplně jinak. Jedno je ale jisté. Zvýšilo by to reálnou šanci na zastavení útočníka. Mohl být zachráněn třeba jeden lidský život. Psychologický dopad na další potenciální útočníky by byl ohromný.

Chceme a umíme se bránit. Jsme ozbrojeni a nejsme ovce! Myslím, že je nutné říci nahlas: Nechceme se nechat odzbrojit, ale chceme se nechat ozbrojit! Kontrolovaně, rozumně a s kvalitním výcvikem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Chci vědět co je nového

    Zadejte, prosím, vaši emailovou adresu

  • Kategorie