CO DĚLAT KDYŽ…

V reakci na stále se zhoršující bezpečnostní situaci a s růstem počtu a agresivity útoků, jsem se rozhodl otevřít rubriku „CO DĚLAT, KDYŽ…“. Cílem této rubriky je poskytnout vám několik jednoduchých, ale účinných rad, které vám pomohou přežít v dnešním velice nebezpečném světě.

K dnešnímu tématu do rubriky „CO DĚLAT, KDYŽ….“ mě vybídla velice smutná událost z jihu Francie, kde Maročan pobodal matku a její dcery z důvodu, že u snídaně seděly v kraťasech a podle útočníka nebyly vhodně oblečené. Celý článek je dostupný ZDE.

Tento příběh mě velice zasáhl. Takto agresivní útok na ženu a její dcery vedený tímto brutálním způsobem je něco zcela mimo realitu běžného života.

CO DĚLAT, KDYŽ VÁS NAPADNE AGRESOR S CÍLEM OMEZIT VAŠE OBČANSKÉ SVOBODY (svoboda projevu, oblékání apod.)

1. SLOVNÍ AGRESI NIKDY NEPODCEŇUJTE

Nemávněte jen rukou a neříkejte si: „Však on se vykřičí a dá pokoj.“ Ne, on vám pokoj nedá. V této fázi se naopak agresor připravuje na eskalaci situace a výbuch své agrese. Uvědomte si, že jste se již stali jeho cílem!

2. NEHÁDEJTE SE, NEKŘIČTE A NEESKALUJTE AGRESI

3. PŘIPRAVTE SE NA BOJ NEBO ÚTĚK

Udržujte si bezpečnou vzdálenost (minimálně na délku vaší předpažené paže). Mějte ruce v obranném postavení. Vyhlédněte si bezpečné místo – úkryt nebo únikovou cestu.

4. VŽDY VOLEJTE POLICII

Policii volejte i v případě, že k fyzickému napadení nakonec nedojde. Pokud agresor přeruší verbální útok, nemusí to znamenat, že již nejste jeho cílem. Svůj útok mohl přerušit například jen proto, aby se šel ozbrojit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Chci vědět co je nového

    Zadejte, prosím, vaši emailovou adresu

  • Kategorie