BIPOLARITA BEZPEČNOSTI

Při čtení zpráv, ze kterých jsem se dozvěděl o zřícení egyptského letadla jsem si znovu připomněl, v jak nebezpečném světě žijeme. S napětím jsem sledoval nové informace a v duchu se utěšoval. Třeba vše bude v pořádku. V letadle MOŽNÁ nebyla bomba. Snad nejde proboha zase o další teroristický útok.

V tu chvíli jsem si uvědomil, že MĚ ČEKÁ LET LETADLEM NA BLÍZKÝ VÝCHOD! Pokusím se nepropadat panice. Čtu další zprávy expertů a jiných povolaných a začínám se usmívat. VŠICHNI SBOROVĚ VOLAJÍ PO ZAJIŠTĚNÍ BEZPEČNOSTI. PO VÝSTROJI, VÝZBROJI, PENĚZÍCH A DALŠÍM MATERIÁLNÍM VYBAVENÍ. A protože se zabývám bezpečností TAK HORLIVĚ PŘIKYVUJI A SOUHLASÍM. JE TŘEBA DOVYBAVIT, VYCVIČIT, DRILOVAT, STMELOVAT. Jásám, KONEČNĚ se policisté a vojáci nebudou dovybavovat z vlastních peněz, což je bohužel velmi častý jev a sám jsem ho zažil.

Mám radost. Cítím se lépe a najednou mi v hlavě brouk pochybovač připomene video, na kterém je občan ČR ignorující zákonné výzvy smíšené hlídky POLICIE ČR a AČR a tuhne mi úsměv na rtech. Ne, z toho, že je na videu vidět jak členové hlídky nejsou sehraní. Ani z toho, že si hlídka nezajistila bezpečný prostor zásahu a společník nespolupracujícího individua si dovolí strčit svůj telefon k obličejům členů hlídky. Proboha, co kdyby měl místo telefonu v ruce zbraň?

ÚSMĚV NA RTECH MI ALE TUHNE Z NÁSLEDNÉ REAKCE A KOMENTÁŘŮ VZORKU NAŠÍ SPOLEČNOSTI, KDE JSOU LIDÉ STARAJÍCÍ SE O NAŠI BEZPEČNOST NAPADÁNI A OZNAČOVÁNI ZA …..

V tuto chvíli mi dochází BIPOLARITA CHÁPÁNÍ POJMU BEZPEČNOSTI V NAŠÍ SPOLEČNOSTI. Na jednu stranu jsme sice ochotni vyčlenit nemalé finanční prostředky na výstroj, výzbroj, kurzy, školení a informační technologie, ale na druhé straně jsme ještě nepochopili a neudělali ten nejdůležitější krok. Tím krokem je ZMĚNA MYŠLENÍ A NÁHLED NA POLICISTY A VOJÁKY, KTEŘÍ SE SNAŽÍ ZAJISTIT NAŠÍ BEZPEČNOST JAK NEJLÉPE DOKAŽOU.

POKUD CHCEME ŽÍT A CÍTIT SE BEZPEČNĚ A ČELIT NOVÝM BEZPEČNOSTNÍM VÝZVÁM JE NA ČASE ZMĚNIT I NÁŠ VLASTNÍ POSTOJ A MYŠLENÍ A TYTO HRDINY KAŽDODENNÍHO ŽIVOTA PODPOŘIT.

http://zpravy.idnes.cz/zmizeni-letadlo-kahira-pariz-di6-/zahranicni.aspx?c=A160519_055612_zahranicni_jj

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Chci vědět co je nového

    Zadejte, prosím, vaši emailovou adresu

  • Kategorie